Przepis na sos pomidorowy do pizzy

Sos pomidorowy to niestety przez wielu bardzo zaniedbywany składnik pizzy. Jednak gdy chcemy aby nasze pizze były naprawdę wyśmienite to warto się postarać, włożyć trochę czasu (nie potrzeba go wiele) i przygotować pyszny sos do pizzy według naszego przepisu.

Sos na placek do pizzy, czy sos do polania?

No właśnie na samym początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie o jaki sos nam chodzi. Bo przez sos do pizzy możemy rozumieć sos, którym smarujemy placek ciasta jak również sos, którym będziemy polewali przygotowaną przez nas pizze. Dzisiaj w tym przepisie skupmy się na tym pierwszym.

Na początek krótka rada: darujcie sobie keczup, bo po porostu nie pasuje. Już tysiąc razy lepiej pizza smakuje gdy zastąpimy go zwykłym koncentratem pomidorowym.

Jak przygotować dobry sos pomidorowy do pizzy?

Będą nam potrzebne następujące składniki:

  • Pomidory z puszki krojone – 1 puszka
  • Najmniejszy słoiczek koncentratu pomidorowego
  • Ząbek czosnku
  • Zioła: oregano, bazylia (suszone – niestety rzadko mamy dostęp do dobrych świeżych ziół dlatego przepis jest dla ziół suszonych)
  • Oliwa z oliwek
  • Cukier –łyżeczka do herbaty
  • Sól i pieprz

Przygotowanie:

Na patelnię wylewamy pomidory z puszki i dodajemy po małej łyżeczce ziół. Pod patelnią włączamy średni ogień i cały czas mieszamy, chodzi o to aby odparowało jak najwięcej wody a nasz sos do pizzy jak najbardziej się zagęścił. Do gęstniejącego sosu dodajemy wyciśnięty ząbek czosnku i słoiczek koncentratu pomidorowego. Dolewamy dwie łyżki stołowe oliwy i dodajemy cukier. Całość cały czas mieszamy.

sos do pizzy przepis

Nasz sos przed dodaniem przypraw.

Sos będzie gotowy kiedy uzyska konsystencję kremu, wtedy go kosztujemy i dodajemy odpowiednią ilość soli i pieprzu. Aby nałożyć sos na placki ciasta do pizzy nie musimy czekać. Można śmiało nakładać już gorący.

Jeśli nie mamy cierpliwości do odparowywania to możemy podczas przygotowywania sosu zebrać dużą łyżką wodę, która się zbiera w górnej części – wtedy zagęszczanie pójdzie znacznie szybciej.

Tak przygotowany sos jest super sprawą i dzięki niemu nasza pizza zyska nowy wymiar smaku ;).

Advertisement

Bez komentarzy.

Skomentuj