Składniki na pizze – jak wybrać najlepsze?

Najlepsze składniki na pizze to ciekawy temat. Znam ludzi, którzy z jego powodu gotowi są wydać całkiem spore pieniądze. Ale czy na pewno trzeba pozbywać się swoich zasobów finansowych? Dzisiaj piszemy o tym jak wybrać najlepsze składniki na pizze i nie zbankrutować.

Po pierwsze mąka na ciasto do pizzy.

To ważne aby wybrać dobra mąkę do pieczenia pizzy bowiem jeśli składniki są duszą pizzy to ciasto zdecydowanie jest jej ciałem ;). Ogólnie do wypieku placków pizzy powinno używać się mąki typu 550 czyli luksusowej. W krainie skąd pochodzi pizza (chodzi oczywiście o Włochy broń boże o USA) mąka taka ma trochę inne oznaczenie mianowicie: typ 00. Więcej na temat mąki na pizze piszemy tutaj: mąka na pizze – jaki typ wybrać?

Po drugie sos na placek pizzy.

Tutaj najchętniej używam dwóch rzeczy. Stosuje albo własnoręcznie odparowane zmiksowane pomidory z puszki, albo jeśli nie mam wystarczająco dużo czasu to w ruch idzie koncentrat pomidorowy. Zobacz przepis na własnoręcznie przygotowany sos do pizzy: przepis na pomidorowy sos do pizzy. Przed położeniem tego na placek ciasta zazwyczaj wgniatam jeden lub dwa ząbki czosnku, tworzy to głębszy smak. Nie polecam stosowania jako bazy keczupu, a już na pewno stanowczo odradzam próby z gotowymi sosami czosnkowymi, które są po prostu nie dobre.

Po trzecie dodatki.

mozarella na pizze

Jednym z naszych ulubionych dodatków do pizzy jest ser mozarella,

Tutaj dochodzimy do meritum całego rozważania. O końcowym smaku pizzy najbardziej decydują dodatki (no chyba, że udało nam się zrobić wielką kluchę z ciasta). To ich jakość decyduje o smaku pizzy. Warto wybrać te trochę lepsze jakościowo (wcale nie muszą być dużo droższe). Nawet jeśli nie przyłożymy się zbytnio do ciasto to dzięki dobrym dodatkom pizza wyjdzie rewelacyjna jak tutaj: domowa pizza. Zamiast najtańszej szynki konserwowej możemy użyć cienkiej szynki dojrzewającej z „owadziego dyskontu” ;). Cena jej to mniej niż 5 złotych a smak ma nieporównywalnie lepszy. Taka sam rzecz ma się z serami. Po pierwsze nie warto kupować ścinków różnych serów bo może nam się trafić jaki naprawdę niedobry i zepsuty. Po drugie uważajmy ile sera dajemy na pizze i jakiej jest on jakości. Z tych tańszych wypływa mnóstwo wody lub innego dziadostwa.

Na koniec sos do pizzy.

Koniec wieńczy dzieło tak sos wieńczy pizze. Warto spróbować zrobić dobry sos do pizzy samemu. Mamy tutaj do wyboru szereg różnych smaków niemniej jednak najpopularniejsze są pomidorowy i czosnkowy.

Advertisement

Bez komentarzy.

Skomentuj